Cube world
Link1 (Piratebay, Utorrent kell hozzá)
Link2 (Send Space sima letöltés)
INTEL CPU:Pentium 4 1.8GHz
AMD CPU:Athlon XP 1700+
Nvidia GPU:GeForce 210
AMD GPU:Radeon X600
RAM:1Gb
OS:Windows Xp
Direct X:DirectX9
HDD:2Gb
Kell hozzá: DirectX, XNAframework, Netframework4.0, Visual pack
Ha tetszett a játék támogasd a fejlesztőjét, és vedd meg!
Leírás a játékról(Forrás:Gamerportál Theonyn blogja):
˝A Minecraft látványvilágát és a régi free style rpg-ket felidéző Cube World még csak Alpha állapotban van, de már sokan felfigyeltek rá, köztük én is. Első tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
Egészen előző hét hétvégéig semmit nem tudtam a Cube World című játékról, ennek mondjuk elsődleges oka az, hogy még Alpha verzióban van a játék, és még nem durrant nagyot a játékos közösségben. De már bontogatja szárnyait, így egy általam sűrűn látogatott videó blogon már nagy erőkkel nyüstölték a srácok. Első ránézésre egy mászkálós RPG-re átkovácsolt Minecraft az egész, de kicsit jobban belemélyedve mégis nagy a szakadék a két játék között. Én is kipróbáltam hát a Cube Worldöt, és a tapasztalataimat szeretném megosztani veletek.
Hangsúlyozom, hogy a játék még csak Alpha verzóban jár, tehát ami eddig kész van belőle, az alig töredék része a teljes játéknak.
Mezők, Szörnyek, Kincsek
A Cube Worldöt a régi időkből visszaköszönő free style rpg-khez hasonlítanám, amikor létrehozunk egy karaktert, akinek nincs semmi előtörténete, nincsenek ambíciói és céljai, még csak személyisége sincs. Ő a mi kis tamagochi alanyunk, akivel gyűjtögetni fogunk, harcolni megyünk, kifosztjuk a kastélyokat és barlangokat, majd meghágjuk a királylányt, és elballagunk a naplementébe. Az ilyen játékoknak van egy nagyon addiktív oldala, hisz nem kötelez minket haladásra se a történet, se scriptek, se a tovább haladáshoz elengedhetetlen területnyitogatós részek… kapunk egy világot, amibe a fejlesztők belegyömöszöltek rengeteg monsztát, falvat, kazamatát és kastélyt, mi pedig teljesen magunkra vagyunk hagyva egy szál alsógatyában, egy rozsdás fegyverrel. Uccu neki csirkét ölni, virágot szedni, eladni amit találtunk, és venni legalább egy pulcsit, hogy ne fázzunk. Sok napi játék után már teljes csilli-villi páncélban szaladgálunk, kezünkben legendás, lángoló szablyával, szörnyek milliónyinak vérével kezünkön, gonosz félistenek küszöbén, hogy őket is halálra pofozzuk. Miért jók az ilyen egyszerű játékok? Mert össz-vissz annyiról szólnak, amit most felvezettem. Nem akarnak többet nyújtani, ezt viszont maximális minőségben tálalják számunkra, így lesz meglepően addiktív és szabadidő gyilkos minden hasonló játék.
Napjainkban ilyen játékokból szörnyen kevés van, legfeljebb egy-két indie stúdió, vagy hobbi rpg maker igyekszik ilyesmit alkotni, kisebb-nagyobb sikerrel.
A Cube World ezeket a játékokat idézi fel bennünk. A játék kinézete nyílegyenest a Minecraftból lett átemelve, ami nyilván nem lopás szándékával történt így, hanem a régi pixel csodákat akarták a mai igényeknek és elvárásoknak megfelelően „modernizálni” csöppet. Ami szerintem jól működik, mint ahogy a Minecraft kockákból és alacsony felbontású textúrákból összedobált tájai is képesek voltak teljesen lenyűgözni, úgy a Cube World látványvilága is egész kellemes, stílusos, és bájos. A kocka figuránk jó eséllyel közelebb fog állni a szívünkhöz, mint a brutál menőn kinéző, Nasa gépet gyötrő részletességű B kategóriás játékok főhősei.
Ahogy elkezdjük a játékot, létre kell hoznunk hősünket. Több fajból is választhatunk, mint az ember, elf, törpe, gyíkember, békaember, élőhalott, és még biztos lesz idővel több lehetőség is. Választhatunk arcot, hajat, majd megadjuk karakterünk nevét, és kasztját. Lehetünk őrjöngő harcosok, furfangos zsiványok, könnyűléptű vadászok, vagy nagy tudású mágusok. A kasztok funkcióit már mindenki kívülről fújja, nincs különösebb változás itt se. A harcos a csapat élén haladva vastag páncélban üti agyon az ellenfeleket, a zsivány az árnyakban settenkedve hátba szúrja a gyanútlan szörnyeket, a mágus bár elég törékeny és sérülékeny, de hatalmas erejű átkokkal sújtja ellenfeleit, a vadász pedig a távolból nyilazza le a még csak rohamozó hordákat.
Kocka Hős
Amint kész a karakterünk, generálunk magunknak egy világot, és kezdődhet a játék! A világ, melybe belecsöppenünk a Minecraftban tapasztalt módon random generálódik, ahogy haladunk előre, úgy készíti el az újabb és újabb területeket. Így soha nem fogunk falba ütközni, nem fog karattyolni a játék, hogy forduljunk vissza, mert véget ért a pálya. Ráhelyezhetünk egy súlyt a futás gombra, és úgy hagyhatjuk a játékot egy hétre, karakterünk megállás nélkül fog újabb és újabb földeken átgyalogolni. Az új területeken pedig falvak, táborok, barlangok, romok és kastélyok sorakoznak majd, tele barátságos vagy épp barátságtalan lakókkal.
Első lépéseink nem valami könnyűek, ugyanis tényleg egy szál gatyában, a kasztunkhoz kapott első fegyverünkkel állunk a semmi közepén. Az ellenfelek felhozatala igen változatos, a haszonállatoktól kezdve az erdő vadain át a pokolból szabadult démonokig minden fajta teremtménybe bele fogunk szaladni. A vadon lényein kívül pedig hozzánk hasonló vándorokkal is találkozni fogunk. Ezek lehetnek barátságos utazok, akik ellátnak minket jókívánságokkal és tanácsokkal, vagy épp fajunkra való tekintettel inkább megpróbálnak eltenni minket láb alól. Minden ellenfélből jutalmat kapunk, a vadon lényeiből alapanyagokat (például szőrme, csont, vagy egyéb), míg az ellenséges kalandoroktól akár felszerelést is csórhatunk.
Kezdetben a harcok meglehetősen nehezek, a gyógyító főzetek igen gyorsan elfogynak majd, ráadásul a területeken nincs elosztva, hogy épp hol tanyáznak kisebb, vagy nagyobb szintű ellenfelek. Könnyen lehet, hogy egy első szintű farkas mögött már egy tízedik szintű óriási minotaurusz vigyorog ránk. A monoton farmolás így teljesen ki van zárva, kezdetben minden harc kockázatos lesz, ráadásul a nagyobb falkákban mozgó lények képesek beszorítani minket. A fejlettebb dögöknek már képességei is vannak, hogy felgyújtsanak, elkábítsanak minket, próbára téve a türelmünket.
Az összegyűjtött alapanyagokból építhetünk magunknak páncélt, fegyvert, használati tárgyakat, kajákat, de akár házikót is. Ez utóbbi még nincs rendesen kidolgozva, de én nem is éreztem egyenlőre hiányát. Bizonyára állati szórakoztató lesz majd, mikor két tíz fős csapat épít egy-egy kastélyt, majd vérre menő küzdelmet folytatnak a régió uralmáért.
Poligonbetyárok
És itt rátérnék a többjátékos módra. Igazából elmondtam mindent, amit dióhéjban tudni érdemes, mászkálunk, ölünk, craftolunk, felfedezünk. Ez egyedül azonban egy idő után igen magányossá válhat, épp ezért lehetőségünk van haverokkal is összeállni, és együtt felfedezni a Cube World randomgenerált világát. Együtt veselkedhetünk neki egy-két szívósabb boss dögnek, vagy megpróbálhatunk építeni valami szépet. Bár nem sokat multiztam, de érezhető, hogy a szíve-lelke a játéknak a csapatos játék lesz. Több fős csapatok fognak tisztogatni a föld alatt megbújó kazamatákban, bányákban. Tömegek vonulnak majd a hatalmas erejű bossok ellen. Városokat építgetnek majd, a vicces kedvűek megpróbálják majd azokat lerohanni. Napokig tartó ostromok alakulnak ki. Barátok állnak össze egy-egy portyára. Mikor ez a játék kellően kibővül, igen nagy tömegekre számíthatunk, akik fáradhatatlanul építgetik legendájukat a szervereken.
Mivel ez csak alpha verzió, ezért nagyon sok minden hiányzik még a játékból. Nem csak az érezhető, hogy félkész, de az is, hogy még mi minden vár ránk. Mint ahogy a Minecraftban is kezdetben picsafüst volt a felhozatal, amiből építhettünk, mára már óriási változásokon ment keresztül az egész program, és még csak tovább fog bővülni. Épp ezért van egy nagyon pozitív érzésem a Cube Worlddel kapcsolatban, mert már ez az állapota is képes volt lekötni, és tűkön ülve várom, hogy még mi minden fog bekerülni a játékba. Mivel az építés itt teljesen másodlagossá vált, így jobban ráfekszenek majd a randomgenerált felfedezhető kazamatákra és kastélyokra, a most még elég nehézkes fejlődési rendszerre, és a multihoz is biztos kapunk majd megannyi szórakoztató új elemet.
Ítélet
Egy szóval a Cube World egy nagyon ígéretes, szórakoztató játék, ami kellemes kikapcsolódást tud nyújtani a casual és a hard core játékosoknak egyaránt. Bár még csak alpha verzióban van, tehát nagyon kevés dolgot tartalmaz a teljes játékból, de épp ezért nagyon izgalmas lesz végignézni, ahogy tovább fejlődik, kiegészül, és végül egy baromi jó, nosztalgikus free style rpg-vé alakul.˝
(Forrás:Gamerportál Theonyn blogja)